Tbilisi – hotely a ubytovanie v apartmánoch

H otely sú na zozname uvedené podľa polohy od východu na západ, najprv na ľavom/severnom brehu rieky a potom na potom na pravom brehu.

Tu je pár odporúčaní, ktoré Vám môžu pomôcť pri rozhodovaní. Veľa šťastia 🙂

Grand Hotel Tento hotel sa nachádza 10 minút autom z letiska, nepomýľte si ho s hotelom s rovnakým názvom v štvrti Avlabari. Ide o veľký, moderný hotel vhodný na prenocovanie pred odletom alebo po prílete do Tbilisi.
RezervovaťSheraton Metechi Palace Hotel
Ide o najlepší hotel v meste. Bol otvorený  už v roku 1989  a o 5 rokov neskôr ho obsadili príslušníci polovojenských jednotiek so zbraňami v rukách, aby údajne zaistili bezpečnosť. Kolovalo veľa desivých historiek o prestrelkách v bare a predaji drog na chodbách. Americká ambasáda zakázala svojim zamestnancom ubytovať sa v tomto hoteli. Napriek tomu tam malo vtedajšie Európske spoločenstvo kanceláriu. Dodnes je známa ceduľka, ktorá visela nad vchodom hotelu: ,,Ručné zbrane sú povolené, poloautomatické

zbrane odovzdajte na recepcii.” V roku 1997 bol tento hotel predaný spoločnosti Sheraton. Dnes je to hotel určený  na ubytovanie pre podnikateľov – má sedemposchodové átrium a sklenené výťahy. Sídli tu niekoľko ambasád a leteckých spoločností. Tento hotel ponúka na ubytovanie 140 izieb.
Rezervovať

 

Kopala Tento hotel sa nachádza v nádhernej lokalite pri kostole Metechi. Terasa na streche ponúka lepší výhľad ako reštaurácie, kde dostanete malé porcie priemerného jedla. Hotel Kopala ponúka na ubytovanie 47 izieb a 2 apartmány. Izby sú pekné, s klimatizáciou, satelitným televízorom, minibarom, pripojením na internet, trezorom a fénom. V hoteli sa nachádza aj sauna, posilňovňa a business centrum.
Rezervovať

 

Old Metekhi Tento hotel sa nachádza v historickej budove na útese nad riekou Mtkvari. Ponúka ubytovanie v 15 izbách, z toho 10 izieb má balkón s výhľadom na mesto. Vo všetkých izbách je klimatizácia, minibar, trezor a satelitný televízor. V hoteli sa nachádza dobrá reštaurácia, v ktorej majú ubytovaní hostia 10% zľavu.
Rezervovať

 

Georgian House Tento hotel sa nachádza v kopci nad stanicou metra Avlabari, blízko od katedrály Sameba. Síce ide o malý hotel, ktorý ponúka na ubytovanie 12 izieb, ale zato v dobrom pomere kvality a ceny, má izby s vlastným príslušenstvom, Wi-Fi, satelitným televízorom, klimatizáciou a minibarom.
Rezervovať

 

Mirobelle Tento hotel sa nachádza len pár metrov od katedrály Sameba. Poskytuje na ubytovanie 14 izieb. Je udržiavaný v úzkostlivej čistote, ale za ubytovanie zaplatíte zbytočne vysoké ceny. Personál je príjemný a vie po anglicky.
Rezervovať

 

Ambasadori sa nachádza blízko mostu Baratashvili. Patrí medzi najluxusnejšie hotely v Tbilisi s miestnymi vlastníkmi, bazénom na streche, výťahom a business centrom. Ponúka na ubytovanie 39 izieb a 3 apartmány, všetky izby sú  klimatizované a ubytovanie v apartmáne zahŕňa v cene aj raňajky v kaviarni na terase na štvrtom poschodí.
Rezervovať

 Booking.com

Zobraziť viac
Close